0
Twój schowek jest pusty
0
Twój koszyk jest pusty ...

Wiadomości ze świata szachów - ARCHIWUM

Zapraszamy na nasz Fanpage!

Serdecznie zapraszamy na nasz Fanpage https://www.facebook.com/Szachowo/. Codziennie partia świeżych informacji szachowych z kraju i ze świata, ciekawostki szachowe i konkursy! Dla Klientów naszego sklepu, którzy polubią nasz profil na Facebooku proponujemy 5% rabat* na kolejne zakupy w naszym sklepie - kupon rabatowy na szachy.

*Więcej informacji po kontakcie ze sklepem sklep@szachowo.pl

alt
Ważne ogłoszenie szachowe!


Słuchajcie, słuchajcie! Emocje związane z wyborami prezydenckimi jeszcze nie opadły, a my już mamy dla Wszystkich, kolejną jakże ważną i emocjonującą informację. Mamy przyjemność ogłosić, że Sunrise Chess & Games wygrała zapytanie ofertowe na zaopatrzenie kilkudziesięciu szkół biorących udział w programie "Edukacja przez Szachy w Szkole". Jest to kilka tysięcy kompletów figur szachowych i szachownic! Zapraszamy na naszą stronę na FB https://www.facebook.com/Szachowo?fref=nf i na oficjalną stronę programu www.szachywszkole.pl!

alt

Pochwal się swoją kolekcją szachów!

Jeżeli tak to bardzo chętnie pomożemy w poszerzeniu takiej kolekcji, dlatego każdy kto zamieści zdjęcie swojego zbioru, wraz z krótkim jego opisem może liczyć na spory rabat na zakup naszych produktów na www.szachowo.pl!

Zapraszamy!

alt

alt
 

Rehabilitacja przez szachy!

"Gra w szachy to nie tylko rywalizacja zawodowa, może stać się również deską ratunkową dla osób chorych lub niepełnosprawnych." Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać na stronie PZSZACH.

alt

Magnus Carlsen - Mistrz Świata

Mistrzostwa zakończyły się zwycięstwem Norwega Magnusa Carlsena. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie: http://magnuscarlsen.com

alt

Szachowe Mistrzostwa Świata Sochi 2014


Zapraszamy wszystkich do śledzenia na bieżąco wyników na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata: www.sochi2014.fide.com (aktualnie nieaktualna). Można tu również obejrzeć na żywo pojedynki najlepszych szachistów. Aktualnie patrz po polsku: Wikipedia lub wpis w języku angielskim Wiki
 

alt
 

European Senior Chess Championship 2014

Szachy to sport nie tylko dla młodych. Już lada dzień będziecie mogli śledzić zmagania seniorów w European Senior Chess Championship 2014 w Oporto w Portugalii. Zawodnicy w kategoriach 50+ i 65+ będą toczyli szachowe pojedynki na dostarczonym przez firmę Sunrise Chess & Games sprzęcie.

alt


alt

Polskie szachy podbijają Hiszpanię!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju szachowego, który właśnie odbywa się w Sewilli. Zawodnicy toczą pojedynki szachowe na dostarczonym przez naszą firmę sprzęcie.

http://chess-results.com/Fotos.aspx?lan=1&key1=1168

 

alt


alt

Pojedynek najlepszego z najbogatszym


Wynik może być tylko jeden. Gates zmatowany w 62 sekundy, czy tak samo będzie z COVID-19?. Pojedynek można obejrzeć na YouTube.
 

pojedynek szachowy Gates - Magnus Carlsen

 

alt

 

Genialna szachistka!

     Carissa ma dopiero 9 lat,  nie przeszkadza jej to jednak w osiąganiu kolejnych sukcesów szachowych. Poziom gry jaki osiągnęła do tej pory ta młoda szachistka jest wyższy od poziomu reprezentowanego przez 93 procent członków Federacji Szachowej Stanów Zjednoczonych. Nie tylko umiejętności, pasja, ale i samo imię (Caissa + r) świadczą o tym, że jest urodzoną szachistką. Dziewczynka jest w tym momencie najmłodszym graczem na poziomie eksperta w całych Stanach Zjednoczonych.

alt

alt
 

Matematyka, język polski, geografia i.. szachy w szkole!

     Już od września tego roku w radomskich podstawówkach, uczniowie klas I-III, obok takich przedmiotów jak język polski czy matematyka, poznają również strategię wszechczasów.. na lekcjach szachów!  Do szachownicy usiądą również nauczyciele, którzy także będą musieli nauczyć się tajników tej gry..
 

alt

 

alt
 

49 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina Polanica Zdrój 2013 r.

     Trwa 49 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, który jest najstarszym turniejem szachowym w Polsce. Uczestniczy w nim ponad 600 szachistów z całego świata - od amatorów, przez dzieci, młodzież i seniorów, osoby niepełnosprawne, aż po zawodowców, a więc międzynarodowych mistrzów i arcymistrzów szachowych.

 

alt


 

alt

 Gra planszowa sprzed 5000 lat!

     Podczas wykopalisk archeologicznych prowadzonych na terytorium starożytnego cmentarzyska w Basur Höyük w Turcji dokonano zaskakującego znaleziska. W jednym z grobowców odnaleziono kamienne pionki, prawdopodobnie dwa zestawy, kształtem przypominające świnie, psy, piramidy i miniaturowe wazy.

alt
Malowidło z grobowca Nefertari, przedstawia władczynię grającą w senet, źr. Wikipedia

 

alt

 

 Najważniejsze wydarzenie szachowe w Polsce od 1935 roku!

     W listopadzie czeka nas jedno z najważniejszych wydarzeń szachowych, rangą zbliżone do mistrzostw Europy w piłce nożnej, a dojdzie do niego w stolicy naszego kraju, Warszawie. W dniach 7-18 listopada odbędą się tam Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2013!

European Team Chess Champiionship


 

 


Przejdź do strony głównej

Nowości

Promocje

Polecane

Aktualności w sklepie szachowym

Reguły na turniejach szachowych.
Poradnik dla amatorów szachów

Reguły na turniejach szachowych.<br /><i>Poradnik dla amatorów szachów</i>

JAKIE REGUŁY OBOWIĄZUJĄ NA TURNIEJACH?

Podczas gry na szachowych zawodach zdarzają się momenty, kiedy z powodu nieznajomości zasad albo nieuwagi, wynikają sytuacje sporne. Każdy amator szachów musi znać jeszcze kilka podstawowych reguł zachowania przy stoliku wyposażonym w szachownice, bierki i zegar szachowy. Warto zebrać kilka najważniejszych reguł i je podsumować, by uniknąć sporów i móc skupić się wyłącznie na grze.

 • Co zrobić po dotknięciu figury?
 • Co widzi sędzia szachowy?
 • Pomyłka szachisty.
 • Algorytm roszady.
 • Przyjacielska pogawędka a uścisk ręki.

SZACHOWO.PL na międzynarodowym festiwalu szachowym w Krakowie

SZACHOWO.PL na międzynarodowym festiwalu szachowym w Krakowie

Nasza firma Sunrise Chess & Games jako producent szachów

jest obecna także na najważniejszych wydarzeniach szachowych odbywających się w Polsce i w Europie. W Krakowie prezentujemy ciekawe propozycje zestawów szachowych , książek, zegarów szachowych. Przy tej okazji obok komputera szachowego DGT Centaur jako pierwsi w Polsce zaprezentowaliśmy nowy komputer DGT Pegasus.

SZACHOWO.PL na Mistrzostwach Świata - Warszawa 2021

SZACHOWO.PL na Mistrzostwach Świata - Warszawa 2021
Z ogromną przyjemnością uczestniczymy w Mistrzostwach Świata w szachach szybkich i błyskawicznych - Warszawa 2021.
Nasze stanowisko cieszy się ogromną popularnością wśród uczestników tego ważnego wydarzenia.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy po drobny upominek z okazji jubileuszu 25-lecia naszej firmy.

Kto wymyślił i jak powstały szachy.
Bardzo krótka historia szachów.

Kto wymyślił i jak powstały szachy.<br /><i>Bardzo krótka historia szachów.</i>
Gra narodziła się ok 5 wieku w Indiach, jej pierwotną nazwą była "czaturanga", co w tłumaczeniu z języka starożytnych Indii - sanskrytu, oznacza "podzielony na 4 części". (...) Największa różnica to obecność kostki do gry, która decydowała jaką figurą ruszał gracz (1 -pionek, 2 -koń, 3 -rydwan, 4 -słoń, 5 i 6 -radża).
W artykule jeszcze kilka ciekawych informacji o historii szachów, można się nawet dowiedzieć jak szachy trafiły do Polski i naszej literatury.

Jakie opcje czasowe posiadają zegary DGT?
Poradnik dla kupujących zegar szachowy.

Jakie opcje czasowe posiadają zegary DGT?<br /><i>Poradnik dla kupujących zegar szachowy.</i>
Elektroniczne zegary szachowe holenderskiej firmy DGT to jedne z najlepszych i chyba najbardziej znane zegary szachowe na świecie. Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę wszystkich opcji czasowych, w które zaopatrzone są produkowane przez DGT zegary. Poniższa lista powinna pomóc Ci w wybraniu odpowiedniego zegara i być może odpowiedzieć na pytania, które mogą pojawić się w trakcie jego użytkowania lub jeszcze przed jego zakupem.
W tym artykule opisujemy podstawowe funkcje zegarów DGT  i zbieramy wszystkie informacje w przejrzystej tabelce - dla wygody przy zakupie elektronicznych zegarów szachowych.

Tradycyjne polskie szachy. Drewniane ręcznie rzeźbione zestawy.

Tradycyjne polskie szachy. Drewniane ręcznie rzeźbione zestawy.
      Szachy to najbardziej znana i najpopularniejsza gra strategiczna na świecie. Grają w nią dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Status społeczny, poziom wykształcenia, czy zasobność portfela nie mają najmniejszego znaczenia. Można zaryzykować stwierdzenie, że szachy to gra uniwersalna, dla każdego kto zechce poświęcić jej chwilę swojego czasu. Wartości jakie wnosi gra w szachy tylko do tego zachęcają.
Jednym z liderów na rynku produkcji szachów drewnianych jest Polska, a w szczególności nasza firma Sunrise Chess & Games. Dlatego nasze szachy docierają nawet do najdalszych zakątków kuli ziemskiej będąc ambasadorami polskiej kultury, tradycji i sztuki.

Regium - szachy przyszłości czy wielka ściema?

Regium - szachy przyszłości czy wielka ściema?
    Automatyczne szachy Regium to przełomowe urządzenie. Szachy Regium są realną konkurencją dla szachownic elektronicznych DG, a jeśli cena będzie atrakcyjna to holenderski monopolista ma się czego obawiać!
Producent zapowiada, że automatyczne szachy Regium będą spełniały wszystkie wymogi FIDE jakie są nałożone na profesjonalne szachy turniejowe.
     Rzućmy więc okiem na to nowatorskie urządzenie. Jakie funkcje będzie posiadać automatyczna szachownica?

Zegar szachowy z trybem dźwiękowym dla osób niewidomych i słabowidzących

Zegar szachowy z trybem dźwiękowym dla osób niewidomych i słabowidzących
DGT Echo to pierwszy na świecie zegar dźwiękowy, który pozwoli osobom niewidomym i słabowidzącym na wzięcie udziału w oficjalnych turniejach szachowych! DGT Echo to wersja audio zatwierdzonego przez FIDE zegara szachowego DGT 3000. Zegar DGT Echo tak jak DGT 3000 można podłączyć do elektronicznej szachownicy DGT (serial e-board, usb, bluetooth, smart board).
Zegar wykonano z wysokiej jakości materiałów w kontrastowych kolorach - żółtym i czarnym. Ma to stanowić dodatkową pomoc dla osób słabowidzących. 
Nasz firma Sunrise Chess & Games jest Generalny Dystrybutor produktów DGT na Polskę.

Nowe drewniane intarsjowane szachownice w stylu DGT

Nowe drewniane intarsjowane szachownice w stylu DGT
Najnowsze szachownice naszej produkcji wykonane z pięknej intarsji z orzecha, otoczone czarnym, cienkim, podkreślającym piękno 64 pól paskiem. Mamy na prawdę duże doświadczenie w produkcji intarsjowanych szachownic, dlatego jakość naszej szachownicy zalicza się do najwyższej światowej klasy. Dzięki wieloletniej praktyce, sprawdzonym materiałom, oraz profesjonalnemu procesowi produkcji i weryfikacji możemy zaoferować szachownice najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie.
Produkujemy deski szachowe w rozmiarach odpowiednich do wszystkich figur oferowanych w naszym sklepie.

Szachownice z drewna paduk - wszystkie rozmiary!

Szachownice z drewna paduk - wszystkie rozmiary!
W naszej ofercie znajdą Państwo przepiękne szachownice wykonane z egzotycznego drewna o nazwie paduk (padauk).
Jest to trwałe i twarde drewno o charakterystycznym czerwonawym odcieniu. Używa się go do produkcji instrumentów muzycznych, elementów żaglowców, wykorzystuje się go do produkcji ekskluzywnych mebli. My używamy szlachetnego drewna paduk do produkcji jednych z najpiękniejszych desek szachowych.

ROZMIAR SZACHÓW - PRZEWODNIK

ROZMIAR SZACHÓW - PRZEWODNIK

Rozmiar szachów ma duże znaczenie w kwestii wygody i przejrzystości gry. Trudno jest na przykład grać figurami o średnicy podstawy 35 mm i wysokości króla 96 mm na szachownicy o polach 40 mm, dlatego jeśli nie wiesz w jaki sposób dobrać każdy element zestawu szachowego tak aby idealnie do siebie pasował, ten przewodnik jest dla Ciebie.


Ten przewodnik pomoże Ci w wyborze::

 • odpowiedniej szachownicy do posiadanych przez Ciebie figur szachowych
 • odpowiednich figur do posiadanej szachownicy
 • figur i szachownicy, które będą do siebie pasowały pod względem rozmiaru

 

SZACHY TURNIEJOWE - PRZEWODNIK

SZACHY TURNIEJOWE - PRZEWODNIK
Standard dla sprzętu szachowego używanego podczas turnieju szachowego FIDE (przenoszony również na inne turnieje lokalne, nie organizowane przy udziale FIDE) jest określany przez Światową Federację Szachową FIDE. Dzięki temu wiemy w jaki sprzęt warto inwestować, wiemy również, że biorąc udział w takim turnieju w innym kraju nie spotka nas niespodzianka w postaci dziwnego kształtu czy rozmiaru szachów, którymi będziemy grać.
W przewodniku odpowiemy m.in. na pytania:
 • Jaki rozmiar powinny mieć profesjonalne bierki szachowe?
 • Jaki powinny mieć kształt i kolor?
 • Z jakiego materiału powinna być wykonana szachownica?
All rights reserved
Sunrise Handicrafts ® 2022
EU chess shop: https://polishchess.com
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu