Strona główna » Wiadomości ze świata szachów - ARCHIWUM

Wiadomości ze świata szachów - ARCHIWUM

Zapraszamy na nasz Fanpage!

Serdecznie zapraszamy na nasz Fanpage https://www.facebook.com/Szachowo/. Codziennie partia świeżych informacji szachowych z kraju i ze świata, ciekawostki szachowe i konkursy! Dla Klientów naszego sklepu, którzy polubią nasz profil na Facebooku proponujemy 5% rabat* na kolejne zakupy w naszym sklepie.

*Więcej informacji po kontakcie ze sklepem sklep@szachowo.pl

alt
Ważne ogłoszenie!


Słuchajcie, słuchajcie! Emocje związane z wyborami prezydenckimi jeszcze nie opadły, a my już mamy dla Wszystkich, kolejną jakże ważną i emocjonującą informację. Mamy przyjemność ogłosić, że Sunrise Chess & Games wygrała zapytanie ofertowe na zaopatrzenie kilkudziesięciu szkół biorących udział w programie "Edukacja przez Szachy w Szkole". Jest to kilka tysięcy kompletów figur szachowych i szachownic! Zapraszamy na naszą stronę na FB https://www.facebook.com/Szachowo?fref=nf i na oficjalną stronę programu www.szachywszkole.pl!

alt
Pochwal się swoją kolekcją!

Jeżeli tak to bardzo chętnie pomożemy w poszerzeniu takiej kolekcji, dlatego każdy kto zamieści zdjęcie swojego zbioru, wraz z krótkim jego opisem może liczyć na spory rabat na zakup naszych produktów na www.szachowo.pl!

Zapraszamy!

alt

alt

Rehabilitacja przez szachy!

"Gra w szachy to nie tylko rywalizacja zawodowa, może stać się również deską ratunkową dla osób chorych lub niepełnosprawnych." Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać na stronie PZSZACH.

alt

Magnus Carlsen - Mistrz Świata

Mistrzostwa zakończyły się zwycięstwem Norwega Magnusa Carlsena. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie: http://magnuscarlsen.com

alt

Szachowe Mistrzostwa Świata Sochi 2014


Zapraszamy wszystkich do śledzenia na bieżąco wyników na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata: www.sochi2014.fide.com (aktualnie nieaktualna). Można tu również obejrzeć na żywo pojedynki najlepszych szachistów. Aktualnie patrz po polsku: Wikipedia lub wpis w języku angielskim Wiki
 

alt
 

European Senior Chess Championship 2014

Szachy to sport nie tylko dla młodych. Już lada dzień będziecie mogli śledzić zmagania seniorów w European Senior Chess Championship 2014 w Oporto w Portugalii. Zawodnicy w kategoriach 50+ i 65+ będą toczyli szachowe pojedynki na dostarczonym przez firmę Sunrise Chess & Games sprzęcie.

alt


alt

Polskie szachy podbijają Hiszpanię!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju szachowego, który właśnie odbywa się w Sewilli. Zawodnicy toczą pojedynki szachowe na dostarczonym przez naszą firmę sprzęcie.

http://chess-results.com/Fotos.aspx?lan=1&key1=1168

 

alt


alt

Pojedynek najlepszego z najbogatszym


Wynik może być tylko jeden. Gates zmatowany w 62 sekundy, czy tak sao będzie z COVID-19?. Pojedynek można obejrzeć na YouTube.
 

alt

 

alt


Genialna szachistka!

     Carissa ma dopiero 9 lat,  nie przeszkadza jej to jednak w osiąganiu kolejnych sukcesów szachowych. Poziom gry jaki osiągnęła do tej pory ta młoda szachistka jest wyższy od poziomu reprezentowanego przez 93 procent członków Federacji Szachowej Stanów Zjednoczonych. Nie tylko umiejętności, pasja, ale i samo imię (Caissa + r) świadczą o tym, że jest urodzoną szachistką. Dziewczynka jest w tym momencie najmłodszym graczem na poziomie eksperta w całych Stanach Zjednoczonych.

alt

alt
 

Matematyka, język polski, geografia i.. szachy!

     Już od września tego roku w radomskich podstawówkach, uczniowie klas I-III, obok takich przedmiotów jak język polski czy matematyka, poznają również strategię wszechczasów.. na lekcjach szachów!  Do szachownicy usiądą również nauczyciele, którzy także będą musieli nauczyć się tajników tej gry..
 

alt

 

alt
 

49 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina Polanica Zdrój 2013 r.

     Trwa 49 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, który jest najstarszym turniejem szachowym w Polsce. Uczestniczy w nim ponad 600 szachistów z całego świata - od amatorów, przez dzieci, młodzież i seniorów, osoby niepełnosprawne, aż po zawodowców, a więc międzynarodowych mistrzów i arcymistrzów szachowych.


alt
 

alt

 Gra planszowa sprzed 5000 lat!

     Podczas wykopalisk archeologicznych prowadzonych na terytorium starożytnego cmentarzyska w Basur Höyük w Turcji dokonano zaskakującego znaleziska. W jednym z grobowców odnaleziono kamienne pionki, prawdopodobnie dwa zestawy, kształtem przypominające świnie, psy, piramidy i miniaturowe wazy.

alt
Malowidło z grobowca Nefertari, przedstawia władczynię grającą w senet, źr. Wikipedia

 

alt

 

 Najważniejsze wydarzenie szachowe w Polsce od 1935 roku!

     W listopadzie czeka nas jedno z najważniejszych wydarzeń szachowych, rangą zbliżone do mistrzostw Europy w piłce nożnej, a dojdzie do niego w stolicy naszego kraju, Warszawie. W dniach 7-18 listopada odbędą się tam Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2013!

alt
 

 


Przejdź do strony głównej
  • Slider 6
  • Slider 4
  • Slider 3
  • Slider 5
  • KSIĄŻKI
01234
0
All rights reserved
Sunrise Handicrafts ® 2022
EU chess shop: https://polishchess.com
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu