Powered by SmartsuppSklep Szachowy: Szachy, Figury, Zegary, Książki - Polski Producent! Import szachów. Grawerowanie.

Darmowa dostawa szachów już od 199 zł

0
Twój schowek jest pusty
0
Twój koszyk jest pusty ...

Czy wiesz że?..

●    Czy wiesz, że hipopotam ma różowe mleko?

Hipopotam to jedno z najbardziej agresywnych stworzeń na świecie, które ma RÓŻOWE MLEKO! Taki kolor wynika z obecności pewnych kwasów na skórze hipopotama. Kiedy mleko zwierzęcia łączy się z tymi kwasami - wydaje się różowe. Jest to przykład adaptacji przyrodniczej, który fascynuje badaczy na całym świecie.
 
alt

●    Czy wiesz, że istnieje trzeci rodzaj roszady?

Klasycznie, w szachach obowiązują dwa sposoby wykonania roszady - długa i krótka. Jednak roszada, wymyślona w 1972 roku przez francuskiego szachistę Jeana-Luca Sereta i Maxa Pama, oznaczona symbolem O-O-O-O, miała zostać trzecim możliwym wariantem i polegać na tym, że pion, który dojdzie do końca szachownicy będzie mógł zmienić dowolną figurę - w tym wieżę. Z kolei wieża musiałaby zająć miejsce króla. Ostatecznie, ta roszada została uznana za nielegalną i weszła do świata szachów jedynie jako ciekawostka. Wspomina o niej w swoich wykładach prof. Andrzej Dragan fizyk zajmujący się teoria kwantową. https://www.youtube.com/watch?v=SJ_SeC1hW5w&t=181s&ab_channel=Oakbrain
 
alt

●    Czy wiesz, że istnieje inny sposób ustawienia figur niż ten tradycyjny?

Miłośnicy szachów wiedzą, jaki jest tradycyjny układ figur w szachach. Jednak istnieje niezwykły układ 960, którego zwolennikiem był arcymistrz szachowy - Bobby Fischer. Czym się różni to ustawienie od tradycyjnego? Przede wszystkim umiejscowieniem bierek. Figury lekkie i ciężkie są ustawiane w półlosowy sposób na pierwszej i ostatniej linii. Z kolei pionki stoją na tych samych miejscach. A liczba 960 oznacza, jakie konfiguracje mogą przyjmować poszczególne pozycje szachowe. Takie szachy stwarzają nowe podejście do gry, ponieważ zmniejszają przewidywalność podczas gry.
 
alt

●    Czy wiesz, jak wyglądają szachy Capablanca?

Mistrz świata w szachy José Raúla Capablanca wymyślił swój, niepowtarzalny wariant znanej gry. Zestaw zawiera dwie nowe figury (Arcybiskupa i Kanclerza), a plansza wygląda inaczej - posiada 10×8 lub 10x10 pól. W ten sposób Casablanca chciał uczynić grę bardziej interesującą i zmniejszyć ilość remisów w grach. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz kupić takie szachy u nas: https://www.szachowo.pl/szachy-capablanca-szachy-capablanki-wyzwanie-dla-szachisty-p-2132.html 
 
alt

●    Czy wiesz, że wśród szachistów są hipnotyzerzy? 

 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Szachowe ciekawostki
Nowości
Promocje
Polecane

Aktualności w sklepie szachowym

Piszą o nas!

Piszą o nas!
Najnowszy egzemplarz Mata, a w nim między innymi konkurs z nagrodami sponsorowanymi przez Sunrise Chess & Games!

Pomysł na prezent? Szachy!

Pomysł na prezent? Szachy!
Szachy - to szlachetna gra, zdobywająca serca ludzi na całym świecie od wieków. W dzisiejszych czasach, kiedy szukamy prezentów, które łączą zarówno wartość rozrywkową, jak i edukacyjną, szachy wybijają się jako uniwersalny prezent dla każdego. Bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania, szachy są czymś więcej niż tylko planszową rozrywką.
 

Szachy najlepszy prezent dla dziecka

Szachy najlepszy prezent dla dziecka
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen radości, miłości i niezapomnianych chwil spędzanych w gronie najbliższych. Jednak wybór idealnego prezentu dla dziecka może czasem stanowić wyzwanie. Wśród wielu propozycji warto zastanowić się nad szachami, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale również rozwijają umysł i wprowadzą dziecko w fascynujący świat strategicznego myślenia.

Mindfulness !? Szachy jako Źródło Uważności: Gra, która Wzmacnia Umysł i Ducha

Mindfulness !? Szachy jako Źródło Uważności: Gra, która Wzmacnia Umysł i Ducha
Szachy jako Źródło Uważności: Gra, która Wzmacnia Umysł i Ducha

W dzisiejszym szybkim tempie życia, zatopionym w technologii i natłoku informacji, coraz więcej osób poszukuje metod na złagodzenie stresu, poprawę koncentracji i rozwijanie uważności. Jednym z niezwykle skutecznych środków, które łączą rozrywkę z rozwojem intelektualnym, jest gra w szachy.

 

Szachy dla trzech graczy.

Szachy dla trzech graczy.
Czy wiedzieliście, że w szachy można grać także we… trójkę?
Nie tylko standardowe szachy stają się coraz bardziej popularne, ale także swój rozkwit przeżywają gry szachopodobne. Jedną z nich są z pewnością szachy dla trójki graczy! Zasady są takie same jak dla regularnej partii szachowej, jednak szachownica ma nico inne wymiary.

Zegar szachowy DGT 2500 już dostępny w naszym sklepie!

Zegar szachowy DGT 2500 już dostępny w naszym sklepie!
  • Najnowszy, bardzo szybki procesor;
  • Duży i czytelny wyświetlacz;
  • Biała dźwignia kontrastuje z czerwienią zegara;
  • Niska konsumpcja energii;
  • Prosta, intuicyjna obsługa;
  • Aż 36 opcji ustawienia tempa gry;
  • Możliwość dodania jednej minuty;
  • Trwały i estetyczny zegar szachowy;
  • Rekomendowany przez FIDE

Hologramy Sunrise Chess & Games

Hologramy Sunrise Chess & Games

Hologramy zabezpieczające oryginalność naszych produktów

Z przyjemnością informujemy wszystkich klientów, że od dziś nasza marka produktów szachowych Sunrise Chess & Games jest zabezpieczana hologramem gwarantującym oryginalność naszych produktów.

Każdy produkt szachowy od dziś oznaczamy naszym zabezpieczonym hologramem.
All rights reserved
Sunrise Handicrafts ® 2024
EU chess shop: https://polishchess.com
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu