Strona główna » Wiadomości z szachowego świata » Regium - szachy przyszłości czy wielka ściema?

Regium - szachy przyszłości czy wielka ściema?

nowoczesne szachy nowoczesne figury szachowe

     Już za kilka dni na Kickstarterze wystartuje projekt, o którym w szachowym świecie stało się ostatnio bardzo głośno. Automatyczne szachy Regium to przełomowe urządzenie. Szachy Regium są realną konkurencją dla szachownic elektronicznych DGT, a jeśli cena będzie atrakcyjna to holenderski monopolista ma się czego obawiać!

   Rzućmy więc okiem na to nowatorskie urządzenie. Jakie funkcje będzie posiadać automatyczna szachownica? Poniżej wszystko co udało nam się znaleźć na jej temat.
 
     Według projektantów szachy Regium będą w pełni kompatybilne z elektronicznymi zegarami szachowymi DGT 3000, DGT 3000 Limited Edition i komputerem szachowym DGT Pi. Nie napisano czy szachownice w wersji turniejowej, nad którymi Regium pracuje, będą kompatybilne z elektronicznymi szachownicami do transmisji DGT. Wydaje się, że raczej nie, ale poczekajmy na to co przyniesie czas.

     Producent twierdzi, że automatyczne szachy Regium będą spełniały wszystkie wymogi FIDE jakie są nałożone na profesjonalne szachy turniejowe. Nie może być inaczej jeśli Regium chce zawojować stoły na oficjalnych turniejach szachowych. Po za tym, że szachy Regium będą spełniały wszelkie standardy szachów turniejowych zaoferują nam cały szereg funkcji o jakich w obecnych elektronicznych szachach możemy tylko pomarzyć. Najważniejszą z nich jest - w pełni zautomatyzowany ruch figur na szachownicy.

     Nic nowego powiecie? Jakiś czas temu zawitał do nas Square off -  produkt rodem z Indii. Jego funkcjonalność jest jednak na zupełnie innym poziomie niż Regium. Robotyczne ramię Square off jest ukryte w niedużej i przy tym dość grubej szachownicy, płynność ruchu figur również pozostawia wiele do życzenia. Square off to produkt innowacyjny, nie możemy się z tym nie zgodzić, jednak Regium bije go na głowę!
 

 
     Regium ma być w pełni kompatybilne z systemami IOS i Android, pozwoli nam również na transmisję z gry w internecie, export i import zapisanych gier, możliwość skorzystania z programów szkoleniowych, analizę, odtwarzanie historii partii. Bierki szachowe będzie można przesuwać za pomocą komend głosowych lub przy użyciu aplikacji, a odbywać się to będzie w niemal całkowitej ciszy, która w momencie skupienia jest tak pożądana przez szachistów. Prędkość z jaką przesuwają się bierki w szachach Regium może spokojnie symulować partię Blitza, bez żadnych strat na szybkości wykonywanych posunięć. Zresztą zobaczcie sami, fragment partii Carlsen vs Morozevich poniżej, a na jednym z bocznych ekranów Regium w akcji.
 

 

Pozostaje kilka pytań, z których najważniejsze są kiedy Regium będą dostępne w sprzedaży i ile za nie zapłacimy. Kiedy Regium ujrzy światło dzienne będziecie mogli przekonać się o tym osobiście odwiedzając nasz sklep szachowy.
Komentarze (1)
Szachowo.pl04-09-2020 15:15:24
Niestety Regium okazało się oszustwem. Miejmy nadzieję, że pomysł nie pozostanie jedynie w kategorii sf i niebawem pojawią się prawdziwe, automatyczne, szachy przyszłości..

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Wiadomości z szachowego świata
01234
0
All rights reserved
Sunrise Handicrafts ® 2020
Reklama: http://mercurywebsc.pl/
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl